Prawo spadkowe

Prawo spadkowe Kalisz


Prawo spadkowe jest jedną z gałęzi prawa w której specjalizuje się Kancelaria Radcy Prawnego Eweliny Cicheckiej w Kaliszu. Spora część porad prawnych, które udzielane są na co dzień w naszej Kancelarii związane są właśnie z zasadami dziedziczenia i zachowku. W niektórych przypadkach postępowanie spadkowe może trwać latami, dlatego jeżeli zależy Państwu, aby wszelkie formalności przebiegły szybko i sprawnie, zachęcamy do skorzystania z usług Kancelarii.  Główne sprawy prowadzone przez Kancelarię Radcy Prawnego Eweliny Cicheckiej w ramach specjalizacji prawa spadkowego w Kaliszu to:
- stwierdzenie nabycia spadku,
- dział spadku oraz sprawy o zachowek.

Stwierdzenie nabycia spadku

Po śmierci spadkodawcy wymagane jest dopełnienie różnego rodzaju formalności związanych ze sprawami majątkowymi. Aby móc rozporządzać spadkiem, potrzebny jest dokument potwierdzający postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku bądź akt notarialny, który jest poświadczeniem dziedziczenia. Kancelaria pomaga zgromadzić odpowiednie dokumenty do sądu lub załatwia sprawy u notariusza. Ponadto udziela również porad prawnych w przypadku wszelkich wątpliwości dotyczących przyjęcia bądź odrzucenia spadku.

Dział spadku

Często zdarza się, że spadek dziedziczy więcej niż jedna osoba. W takiej sytuacji konieczne może się okazać podzielenie spadku. Kancelaria udziela porad prawych w celu wybrania sposobu podziału dziedziczonego majątku, a także zapewnia wsparcie podczas kompletowania potrzebnych dokumentów. Służy pomocą również przy załatwianiu spraw u notariusza lub przed sądem. 

Zachowek

Zgodnie z kodeksem cywilnym, spadkobiercom ustawowym należy się zachowek, czyli rodzaj ochrony w postaci części wartości udziału w spadku. Kancelaria Radcy Prawnego Eweliny Cicheckiej prowadzi konsultacje dotyczące otrzymania zachowku i pomaga go obliczyć, jak również prowadzi sprawy o zachowek, w tym sporządza wezwania do zapłaty.

Copyright © Kancelaria Radcy Prawnego
Ewelina Cichecka. All rights reserved.
.

adres: ul. Aleja Wolności 10/3, 62-800 Kalisz,
tel. kom. 531 012 531 | biuro@kancelaria.kalisz.pl